instruktorr.pl

Przygotuj się do egzaminu na prawo jazdy

Jak wybrać dobry OSK?

Pierwszy wybór

Od osiemnastego roku życia można ubiegać się o prawo jazdy. Dla wielu jest to dokument upragniony i wyczekiwany. Wielu nie może doczekać się, by samodzielnie siąść za kółkiem. Droga do uzyskania prawa jazdy nie jest jednak łatwa.
I nie chodzi tu o sam egzamin, który już sam w sobie do łatwych nie należy, a dla wielu jest przeżyciem wielce stresującym (i wielokrotnie powtarzanym). Kurs prawa jazdy też potrafi dać nieźle w kość, jeśli źle wybierzemy. Jaki więc powinien być idealny kurs prawa jazdy?
Najprostsza odpowiedź to taka, że kurs prawa jazdy ma nam dać jak największą szansę na zdany egzamin. Ważne są więc kwestie merytoryczne: renoma i doświadczenie instruktorów kursu prawa jazdy, wyposażenie sal wykładowych i umiejętności wykładowców. Dobrze przeczytać opinie o danym ośrodku szkolenia kierowców w internecie. Można się w ten sposób wiele dowiedzieć.

Ważne opinie

Ale warto też podejść do tych opinii nieco krytycznie. Czasami kurs prawa jazdy jest miłym przeżyciem z uwagi na sympatycznych prowadzących, jednak na egzaminie przychodzi rozczarowanie. W ośrodku szkolenia kierowców powinniśmy się przede wszystkim nauczyć dobrze jeździć.
Wielu patrzy na cenę kursu prawa jazdy. Niektóre ośrodki szkolenia kierowców kuszą promocjami. Nie warto jednak decydować się na tanie, ale kiepskie szkolenie. Oddamy te pieniądze, i to z nawiązką, za powtórne egzaminy. Lepiej kurs prawa jazdy przejść raz a porządnie, a potem z marszu zdać egzamin, co wcale łatwe nie jest.
Prowadzenie samochodu szybko wchodzi w krew. Szybko wyrabiamy sobie odpowiednie nawyki. Na początek jeździjmy ostrożnie – nikt na start nie zostaje kierowcą rajdowym. Na pewno swoje o swoje przyszłe bezpieczeństwo zadbać możemy wybierając właściwy ośrodek szkolenia kierowców.